První zářijový víkend zpříjemní tradiční řemeslné trhy na Kampě

Aktuality

V sobotu 7. září a v neděli 8. září ožije pražský rynek na Kampě atmosférou trhu. Již po čtrnácté představí svou práci a um řezbáři, kožedělci, kudláři, keramické dílny a hračkáři, kteří mimo jiné nabídnou již polozapomenuté krasohledy nebo cínové vojáčky. Občerstvení jako z domácí kuchyně obstará úspěšný sociální podnik Café Therapy a doprovodný program slibuje divadlo i hudbu v „unplugged“ verzi.

 

Trhy budou otevřené od 10 hodin a doprovodný program je naplánován od 13 do 19 hodin. Děti i dospělí se mohou těšit na pohádky (Toy Machine zahrají Golema, Ka2 Legendu o sv. Ludmile a sv. Václavu). Pro velký loňský úspěch se na Kampu vrátí kouzelník EŇO ŇUŇO (Lukáš Bouzek z Loutek bez hranic). Vrací se i Václav Strasser, jehož duhové bubliny se na Kampě obzvlášť krásně vyjímají. O hudební doprovod se postarají The Brownies, Mário Biháry s Irenou Budweiserovou a Jamair, Mantaban, Dobrovyly a v neděli na závěr Kampu rozparádí Šoulet.

 

„Chceme oživit půvabnou lokalitu Kampy ryze českým řemeslem a nabídnout nejen turistům, ale především obyvatelům Prahy příjemnou rodinou atmosféru. Vlastně tak trochu vrátit Prahu Pražanům,“ říká Jiří Richter, ředitel organizace SANANIM, která tradiční řemeslné trhy pořádá.

 

Akce jako jsou řemeslné trhy mají za cíl nabídnout rodinám společně strávený čas i ukázat nabídku smysluplných volnočasových aktivit. Mimo kulturního programu a ukázky řemesel bude možné vyzkoušet si jízdu na unikátním bicyklu pro kvadruplegiky, který s týmem SANANIMu již dvakrát absolvoval nejnáročnější amatérský cyklomaraton v ČR. Úspěšná účast týmu SANANIM v závodu, jehož cíl byl letos mimochodem právě na Kampě, je důkazem, jak velkou roli v léčbě závislostí má kvalitní trávení volného času. Stejně tak důležité je umožnit lidem po úspěšné léčbě začlenění do normálního života. Tomu pomáhá například již zmíněný sociální podnik Café Therapy, který úspěšně provozuje restauraci ve Školské ulici a bistro na Pedagogické fakultě v ulici Magdalény Rettigové

 

Tradiční řemeslné trhy se na Kampě objeví již po čtrnácté. Akce se koná za podpory Městské části Praha 1. Vstupné je zdarma.

 

www.facebook.com/events/2304307536273838

 

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

 

Ambulantní léčba