I ženy hrají - na otázky odpovídá Jiří Tupý

Aktuality

V následujících týdnech vám představíme postupně tým gamblingové ambulace. V sérii otázek se zaměříme konkrétněji na ženy - hráčky, které svůj problém častěji tají než muži. Proč je tomu tak? Na tuto otázku odpovídá Jiří Tupý.

 

 

 

Jiří, co je tvojí rolí v gambling ambulanci SANANIMu?

V Gambling ambulanci pracuji jako terapeut. Mou rolí je provázet klienty na jejich cestě k úzdravě, která obvykle začíná formou individuálních konzultací a v ideálním případě pokračuje formou skupinových sezení. Nedílnou součástí terapie některých klientů je i práce s rodinným systémem či spolupráce s naší právničkou nebo psychiatričkou.

 

Proč pracuješ právě tady?

Naše zařízení je přinejmenším v Praze jediným specializovaným pracovištěm, které nabízí komplexní poradenský a terapeutický program lidem, jejichž život výrazně negativně ovlivnil hazard. Klienti si mj. cenní právě skutečnosti, že jsou tu odborníci na tuto problematiku, ale zejména ostatní klienti, kteří mají za sebou velice podobné zkušenosti.

 

Proč ženy častěji hraní tají?

Hazard je většinovou společností obvykle spojován s muži. Když se řekne gambler, člověk si většinou představí může, který se chodí pobavit s ostatními muži do casina. Podobně je společností více tolerováno, když spolu muži chodí pít a oni sami to mnohdy považují za znak chlapáctví. Pro ženu je nesrovnatelně těžší jít s pravdou ven. Řekl bych, že společnost hodnotí mnohem přísněji ženy, které se přiznají k jakékoliv závislosti – tím spíše, pokud jde o domněle „mužskou závislost“, za jakou je hazard vnímán.

 

GAMBLINGOVÁ AMBULANCE

Žitná 1574/51 Praha 1

mobil: 774 701 070
e-mail: gambling@sananim.cz

Ambulantní léčba