Nejkrásnější galavečer sezóny

Příběhy ke čtení

V kouzelném prostředí restaurace Zlatá Praha se opět sešla vybraná společnost, aby pomohla dobré věci. Ceněnou charitativní akci na podporu SANANIMU, 28th Anniversary SANANIM Gala, pořádá již tradičně Naomi Sullivan-Callender a Rotary Club Prague International.

 

Málokdy se člověku stává, že si ještě po roce pamatuje, co jedl v určitý den. O to neuvěřitelnější je náš zážitek z letošních příprav.

 

Asi dva týdny před gala si hosté vybírají menu, pečlivě připravené několik měsíců dopředu samotným šéfkuchařem. Mají na výběr ze tří variant předkrmů, tří hlavních chodů  a tří dezertů. A teď k věci - jsme opravdu rádi, že velká část hostů chodí pravidelně, někteří od samého začátku. Co nás ale opravdu zaskočilo je, že každý z nich si úplně přesně pamatoval, co bylo na jídelníčku nejen loni, ale i předloni a rok předtím. Doslova!

 

Je pravda, že večeře byla letos velké téma i na samotném galavečeru. Hovory se točily kolem toho, že nový šéfkuchař určitě vytáhl restauraci z původní deváté příčky nejméně na třetí (v hodnocení nejlepších restaurací u nás), z jakého dřeva pocházel jemný a voňavý kouř, kterým se delikátní tatarák douzoval přímo na stole, i kolem originálního pojetí horké emulze z Parmezánu s dušenými hruškami jako dezertu.

 

A to byl program opravdu bohatý. Tančilo se, dražilo se a vyprávělo až do ranních hodin. Prosecco, skvělé víno i pivo z malého pivovaru Chříč teklo proudem (neomezená konzumace v ceně vstupného se musí využít, zvlášť, když výtěžek jde na dobrou věc).

 

A radost v očích těch, kteří si v charitativní aukci pořídili spoustu krásných zážitků i hodnotných darů, které se krátce před Vánoci hodí každému, byla k nezaplacení.

 

Fotky z akce si můžete prohlédnout zde: 

 

Ambulantní léčba