Potřebujete pomoci nebo poradit a nevíte, kam se obrátit? 

Zde jsou nejčastější situace...

Jste uživatelem drog a hledáte pomoc nebo podporu?

Nejjednodušší je kontaktovat naši poradenskou linku +420 602 666 415, která funguje během otevírací doby Kontaktního centra, nebo ještě lépe přijít do Káčka osobně. Poskytujeme zde individuální poradenství, výměnu injekčního materiálu, drobné zdravotní ošetření, testy na infekční nemoci, můžeme též zprostředkovat nástup do léčby v našich zařízeních.

Užíváte injekčně, nechce se vám do Káčka a potřebujete čisté jehly?

Každý všední den fungují na různých místech Prahy Terénní programy, kromě výměny injekčního materiálu poskytují i další zdravotnické potřeby, kondomy, kontakty na nejrůznější zařízení.

Sháníte informace o drogách, o rizicích užívání, o tom, kde vám mohou ve vašem kraji pomoci?

Můžete se zeptat v naší on-line Drogové poradně. Odpovídají profesionálové z praxe a odpověď obdržíte do 48 hodin.

Chcete se jít ze závislosti léčit?

SANANIM nabízí intenzivní ambulantní léčbu v Denním stacionáři, substituční léčbu v CADASu, střednědobou či dlouhodobou pobytovou léčbu v terapeutických komunitách Karlov a Němčice. O tom, který typ léčby je pro vás nejvhodnější a jaké jsou podmínky nástupu, je nejlepší se přijít poradit - buď osobně do Kontaktního centra nebo telefonicky (+420 605 240 501). Káčko také vede pořadníky nástupu do komunit.

Máte za sebou léčbu a rádi byste zůstali v kontaktu s odborníky?

Nabízíme program v rámci Doléčovacího centra, kde je možné na určitou dobu získat chráněné bydlení, docházet na skupiny a zařídit vše potřebné pro návrat do každodenního, běžného života.

Má někdo v rodině s drogami problém a vy už si nevíte rady? Chcete pomoci příbuznému, partnerovi nebo kamarádovi, který bere drogy?

Zkuste se obrátit na Poradnu pro rodiče. Společně s odborníkem je hledání řešení vždy jednodušší.

Jste uživatelem drog a dostali jste se do právních problémů?

Dohodněte si konzultaci v COKUZu - centru pro osoby v konfliktu se zákonem. Poskytuje sociálně-právní poradenství a některé jeho služby jsou dostupné i ve vazebních věznicích.

Nemůžete jako bývalý uživatel návykových látek sehnat práci?

Zkuste zkontaktovat naši Pracovní a sociální agenturu. Díky dlouholetým zkušenostem a spolupracujícím zaměstnavatelům bude vaše šance na získání pracovního poměru nebo brigády mnohem vyšší.

Nenašli jste, co jste hledali?

Tak nám zavolejte - Poradenská linka: +420 602 666 415 (pondělí - pátek, 13:00 - 17:00)

Kontakty na jednotlivá zařízení SANANIMu najdete po rozkliknutí stránky daného zařízení.