Je ti 15 - 18 a setkal(a) ses s drogami, máš problém s alkoholem nebo jinou závislostí? 

Nebo jsi tu proto, abys pomohl(a) někomu ve svém okolí?

Adiktologická ambulance pro mladistvé SANANIM je tu proto, aby pomáhala mladým lidem ohroženým závislostí na alkoholových i nealkoholových drogách, příp. nelátkovými závislostmi (gambling, sázení, závislostní chování ve vztahu k informačním technologiím, apod.).

Služby pro mladistvé jsou zdarma.

Co tě u nás čeká?

Budeme s tebou mluvit jako s dospělým. Jestli jsi dokázal přijít, jsi pro nás dost dospělý na to, abychom tak s tebou jednali. 

Když budeš chtít, pomůžeme ti řešit věci, na které si netroufáš nebo nevíš, jak na ně. Anebo třeba víš, jen se ti do toho prostě nechce. Jsme tu od toho.

Tam, kde ti nestačí rada vrstevníků a známým dospělým se nechceš svěřovat, nabízíme dospělý pohled. Provedeme tě situacemi, na které nestačíš ani s pomocí kamarádů.

Jestli začínáš samostatný život a jediné, co zatím znáš, je ústav, pomůžeme ti zorientovat se a vykročit bez zbytečných kotrmelců.


Co umíme opravdu dobře?

Pomůžeme ti hledat motivaci ke změně. Máme společný zájem - chceme, abys to zvládal a aby ses u toho cítil dobře.
Pomůžeme ti i ve chvíli, kdy nezvládneš abstinovat. Uklouznutí a návrat k užívání nepovažujeme za selhání, ale za někdy nutnou součást léčby.
Podle toho, co pro tebe bude nejvhodnější, ti poskytneme individuální, skupinovou nebo rodinnou terapii.
Poskytneme ti péči psychologa nebo psychiatra, pokud ji budeš potřebovat.
Nabídneme ti sociální a pracovní poradenství, protože víme, že je pro tebe důležité normálně fungovat.
Pomůžeme ti zkoordinovat navazující pomáhající programy, pokud je využíváš nebo bys potřeboval využívat. A budeme ti k ruce, abys to všechno zvládl. Při praktickém zařizování s tebou pracovníci mohou vyrazit přímo do tvého přirozeného prostředí - úřady, psychiatr, škola. Podle potřeby poskytujeme své služby ambulantně nebo i terénní formou.
Pomůžeme ti i v případě, že užíváš návykové látky nesoucí vyšší míru rizika - jako LSD, pervitin, kokain, heroin. Umíme pomoct bez ohledu na stupeň závažnosti - od experimentu, přes problémové užívání až po závislost. Pomůžeme ti zpracovat nepříjemné psychické dopady související s jednorázovou masivní intoxikací. Pokud ses propracoval k závislosti, pomůžeme ti přerušit koloběh chutí, shánění a braní. Pomůžeme ti hledat jiné odpovědi (než užívání návykových látek) na výzvy, které život přináší. 

 

Kde nás najdeš a jak si domluvit schůzku?

Jsme v centru Prahy, dojedeš k nám snadno metrem, tramvají i autobusem. Než přijdeš, domluv si s námi schůzku na telefonu 724 521 913 nebo mailem na  klinika@sananim.cz  V naléhavých případech (akutní intoxikace) přijď hned. Pokud se nedovoláš, prosíme o zaslání SMS a trpělivost. Ozýváme se hned, jak je to možné. 


Adresa je:

Adiktologická klinika SANANIM
Žitná 1574/51
Praha 1 - Nové Město


Kdy máme otevřeno

Ambulance:

Pondělí: 12 - 20
Úterý: 9 - 13
Středa: 9 - 17


Terénní péče: 

Úterý: 12-17
Čtvrtek: 9 - 17
Pátek: 9 - 17


Telefon: 724 521 913 (ambulantní léčba), 727 941 710 (case management)

Objednání na konzultace je možné i mimo uvedené otvírací hodiny ambulance.

Služby Adiktologické ambulance SANANIM pro mladistvé jsou zdarma.

Projekt AA je realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro koordinaci protidrogové politiky, MHMP a MZČR, ÚMČ P10 a P2.